9 piemēri, kā jūs neapzināti kaitējat savam sunim

3 min


Ja jūs esat suņa īpašnieks, jūs noteikti gribat, lai jūsu mīļdzīvnieks būtu veselīgs un dzīvotu ilgu un laimīgu dzīvi. Bet dažreiz mēs varam darīt lietas, kas potenciāli var kaitēt mūsu pūkainajiem ģimenes locekļiem, pat to neapzinoties. Suņi ir ziņkārīgi, piedzīvojumu kāri un bieži vien rīkojas kā mazi bērni, un tādēļ bieži var iekļūt nepatikšanās. Šajā rakstā jūs varēsiet izpētīt dažas no šīm bieži sastopamajām kļūdām, lai nākotnē no tām varētu izvairīties.

Nepareiza kaklasiksniņas izvēle.

  • Pirmkārt, jums ir jāizlemj, vai izmantot kaklasiksniņu vai jostu, jāzivēlās tās materiālu. Šis lēmums ir ļoti personisks. Ja jūsu suns ir vilcējs vai tam pastaigu laikā patīk izpētīt apkārtni cik tālu vien tas iespējams, siksna varētu būt labāks variants nekā kaklasiksniņa, jo tā var nopietni ievainot jūsu mājdzīvnieka kaklu, ja tas velkas pārāk stipri.
  • Otrais solis ir izvēlēties siksnas vai jostas pareizo izmēru. Ja tas ir pārāk liels – suns var aizbēgt, bet ja tas ir pārāk mazs, tas varētu spiest suņa kaklu. Visvienkāršākais un svarīgākais noteikums ir – maziem un vidējiem suņiem jums vajadzētu būt iespējai novietot vienu pirkstu starp kaklasiksniņu/jostu un suni. Lieliem un īpaši lieliem suņiem vajadzētu būt 2 pirkstu lielam attālumam.

Suņa atstāšana automašīnā.

  • Mēs nevaram to uzsvērt par daudz: nekad neatstāj savu suni automašīnā. Saskaņā ar pētījumu, temperatūra automašīnas iekšienē var palielināties par 20 grādiem tikai 10 minūtēs, pat ja automašīna ir novietota ēnā. Suņi nesvīst tā kā to dara cilvēki un pārkaršana var notikt daudz ātrāk, nekā jūs to gaidāt.

Suņa zobu netīrīšana.

  • Mēs visi zinām, ka suņiem ir zobi. Nu, šos zobus jātīra tāpat kā tev. Jums vajadzētu sākt to darīt, tiklīdz jūs saņemat savu kucēnu, lai viņi pierastu pie tā. Daži īpašnieki domā, ka suņu košļājamie gardumi var aizstāt regulāro suku, bet tā nav taisnība, jo šie gardumi netīra aizmugurējos zobus. Neizmantojiet cilvēka zobu pastu un zobu suku, īstos  jūs varat saņemt no sava veterinārārsta vai iegādāties suņu aptiekā vai veikalā.

Jūs ļaujat savam sunim ēst visu.

  • Nekad nebarojiet suni ar savu ēdienu, tas ir pārāk sāļš, pārāk ass un pārāk taukains. Daudzi mūsu ēdieni ir ļoti bīstami un pat toksiski suņiem. Noteikti nekad nebarojiet savu suni, kamēr jūs ēdat, jo tas māca ļoti nevēlamus lūgšanas ieradumus un suņi ir neticami labi audzēkņi, kad runa ir par lietām, ko viņiem nav atļauts darīt.

Sodot savu suni jūs tam nodarat pāri fiziski.

  • Jā, suņiem jābūt disciplinētiem, bet fiziskais sods nekādā gadījumā nedrīkst būt veids, kā to izdarīt. Pirmkārt, tā ir dzīvnieku aizskaršana. Otrkārt, tas vienkārši nedarbosies, un viss, ko jūs sasniegsiet – jūsu suns no jums baidīsies. Uz apbalvojumiem balstīta apmācība ir daudz efektīvāka nekā fiziskā disciplīna. Turklāt ja jūsu suns nepārtraukti blēņojas, varbūt ir pienācis laiks reģistrēties paklausības skolai.

Nepietiekamas fiziskās un garīgās nodarbes.

  • Suņiem nepieciešama nemainīga psihiskā un fiziskā stimulācija, it īpaši darba vai medību šķirnēm. Regulārajai pastaigai jākļūst par obligātu darbību jūsu ģimenē, un tas ir jāņem vērā, pirms izlemjat iegādāties suni. Suņiem ne tikai vajag vingrinājumus, bet tiem arī ir jābūt dažādu skaņu un smaržu ielenkumā, tā viņu smadzenes darbojas labāk. Ja suņi nesaņem lielu stimulu, tie var sākt meklēt cita veida izklaides, piemēram, rakt, košļāt vai bojāt jūsu lietas.

Netiek ievērota suņa drošība braucot auto.

  • Mēs vienmēr bērnus piesprādzējam ar drošības jostām un tam ir iemesls. Suņu drošība arī ir svarīga. Negadījuma gadījumā viņi var tikt ievaino. Ir dažādi rīki, kas nodrošina suņa drošību automašīnā, atrodiet to, kas jums piemērots.

Sodot savu suni jūs uz to kliedzat.

  • Kliegšana ir vēl viena lieta, ko nekad nevajadzētu izmantot, disciplinējot suni. Tas nedarbojas, jūs vienkārši sāpinat savu suni. Īpaši, ja jūs dusmojaties par kaut ko, kas ir noticis kādu laiku atpakaļ. Jūsu suns ne tikai būs nobijies, bet arī ļoti satraukts.

Jūs neaizvedat savu suni pie vetārsta.

  • Profilaktiskai blusu, ērču un tārpu ārstēšanai var būt izšķiroša nozīme. To patiešām vajadzētu apspriest ar savu veterinārārstu. Vienmēr ir labāk pārliecināties nekā vēlāk nožēlot.


Close