Šī šķirne oriģināli tika radīta 19. gadsimtā kā cīņu suņi, un vēlāk tie kļuva par modīgu kompanjonu džentlmeņiem, taču mūsdienās tas ir lielisks biedrs ģimenēm. Šo šķirni vizuāli atšķir tā garenais olveida purns.
Augums: 53 – 56 cm
Svars: 16 – 34 kg
Dzīves ilgums: 10 – 15 gadi
Bulterjers ir aktīvs un draudzīgs suns ar spilgtu personību. Viņš ir inteliģents un lojāls. Dzīve ar bulterjeru ir īsts piedzīvojums. Viņš vēlas visu laiku būt klātienē saviem cilvēkiem. Šim sunim nepieciešama aktīva ģimene, kas var ar viņu daudz spēlēties. Viņu nepieciešams konstanti trenēt, citādi bulterjers ātri vien izdomās savus noteikumus.
Tāpat kā lielākā daļa terjeru, bulterjeri var būt agresīvi pret citiem dzīvniekiem, īpaši suņiem. Lai tavs suns būtu labi audzināts, nepieciešams jau no kucēna vecuma pieradināt viņu pie citiem suņiem un dzīvniekiem.
Bulterjeram nepieciešamas fiziskas aktivitātes katru dienu, pretējā gadījumā garlaicības dēļ viņi var sākt postīt tavu māju. Veiksmīga bulterjera trenēšana balstās pacietībā, pārliecinātībā un pastāvībā.
Personība
Bulterjers ir draudzīgs, dzīvelīgs ekstraverts, kurš vienmēr ir gatavs izklaidēties un vienmēr priecāsies tevi redzēt. Bulterjers, kurš ir kautrīgs un izvairās no cilvēkiem, nebūt nav normāla parādība.
Viņi ir drosmīgi un ugunīgi. Tomēr šīs īpašības var kļūt arī par problēmu, ja šos suņus jau no kucēna vecuma nepieradina pie citiem suņiem un dzīvniekiem – pretējā gadījumā viņi var kļūt agresīvi.
Pret cilvēkiem, turpretī, viņi izturas ļoti labi. Vienīgie mīnusi – viņi mēdz skaļi riet, grauzt mantas, un tos bieži vien ir grūti trenēt.
Rūpes
Bulterjeru nedrīkst atstāt vienu pašu mājās, citādi tas apēdīs visu, ko vien atradīs. Daudzi no šiem suņiem nomirst no kuņģa un zarnu trakta traucējumiem, kas rodas, apēdot ko tādu, kas nav bijis paredzēts ēšanai.
Sunim nepieciešami pusstundu līdz stundu ilgi fiziskie un garīgie treniņi katru dienu. Viņš priecāsies par pastaigu, skriešanu pakaļ bumbiņai vai sava prāta izaicināšanu pret interaktīvām rotaļlietām. Vienmēr ved viņu pastaigā pie pavadas, lai tas nesāk skriet pakaļ citiem dzīvniekiem.
Bulterjera kucēni vēlas darīt bez maz vai visu. Tomēr atceries, ka līdz 12 – 18 mēnešu vecumam kucēnu nedrīkst iesaistīt aktivitātēs, kas varētu kaitēt viņa augošajiem kauliem, piemēram, lēkāšana, frisbija spēlēšana, vai skriešana pa slīdošu vai flīžu grīdu. Suni jāuzsāk trenēt agri un tas jādara pastāvīgi.
Bulterjeri izturas aizdomīgi pret svešiniekiem un var būt agresīvi pret citiem dzīvniekiem, kā arī cilvēkiem. Pieradini viņu pie apkārtējās vides, dzīvniekiem un cilvēkiem no agrīna vecuma.
Barošana
Rekomendējamā dienas deva: 1 5/8 līdz 4 ¼ glāzes augstas kvalitātes sausās barības dienā, kas sadalīta divās ēdienreizēs.
Kopšana
Bulterjers ir vienkāršs tā kopšanā. To nepieciešams ķemmēt reizi mēnesī ar gumijotu birsti. Vienīgais izņēmums ir periodi, kad viņi met spalvu (divreiz gadā), kad būs nepieciešama ikdienas ķemmēšana. Suni nav nepieciešams regulāri vannot, ja vien tas nav stipri sasmērējies. Pretējā gadījumā suni iespējams vienkārši noslaucīt ar mitru lupatiņu.
Tīri suņa zobus 2 – 3 reizes nedēļā. Ja iespējams, dari to katru dienu. Apgriez nagus 1 – 2 reizes mēnesī.
Reizi nedēļā pārbaudi suņa ausis, lai identificētu iekaisumu, ja tāds gadījumā ir radies. Tīri tās ar vates tamponu un speciālu tīrāmo līdzekli.
Bērni un citi dzīvnieki
Bulterjeri ir ļoti aktīvi suņi, tāpēc tos nerekomendē ģimenēm ar maziem bērniem. Tomēr tie būs lieliski rotaļu biedri aktīviem pieaugušākiem bērniem, kas zina, kā pareizi apieties ar suņiem.
Bulterjeri tomēr var būt agresīviem pret bērniem, kurus viņi nezina, it īpaši, ja viņi ir skaļi. Viņi var izjust atbildību aizsargāt „savus” bērnus no viņu draugiem. Nekad neatstāj suni vienu pašu ar bērniem.
Bulterjeri, īpaši nekastrēti tēviņi, var būt agresīvi pret sava dzimuma suņiem, kā arī kaķiem un citiem maziem dzīvniekiem.