Pomerānijas špics ir mazs, miniatūras špics ar noapaļotu ķermeņi. Tam ir mīksts, biezs kažoks, kas apvienots ar garāku, skarbāku ārējo kažoku, kas piešķir sunim unikālu izskatu. Aktīvs, drosmīgs un aizņemts – tāds Punduršpics ir katru dienu. Daži no tā talantiem ir: sargsuņa potenciāls, veiklība un triku izpilde. Šīs šķirnes suņi mēdz uzstāties cirkā.
Galvenie raksturlielumi:
Augums: 18-30 cm
Svars: 1-3 kg
Dzīves ilgums: 12-16 gadi
Vēsture
Punduršpics jeb Pomerānijas špics savu vārdu ieguva no Pomerānijas reģiona, kas tagad ir Vācijas un Polijas apgabals, kur to veidoja senās špicu šķirnes. Oriģinālie Pomerānijas špici bija daudz lielāki, sverot līdz 30 mārciņām, un strādāja par aitu ganiem. Marija Antuanete, Mocarts un Karaliene Viktorija bija punduršpicu saimnieki. 1888. gadā Karaliene Viktorija sāka audzēt un rādīt mūsdienās pazīstamo suņu šķirni. Tā bija viņa, kas sāka audzēt tos mūsdienu veidolā, padarot šķirni ļoti populāru Anglijā.
Personība
Tas ir ziņkārīgs, rotaļīgs, pašpārliecināts un uzmanīgs, vienmēr gatavs spēlei vai piedzīvojumiem. Tas ir rezervēts atrodoties kopā ar svešiniekiem. Daži var būt agresīvi pret citiem suņiem. Daži ļoti daudz rej.
Dzīves stils
Punduršpics ļoti labi jutīsies, ja dzīvos dzīvoklī. Šie suņi ir ļoti aktīvi telpās un iztiks arī bez pagalma. Esiet uzmanīgi, lai karstā laikā viņi nepārkarst!
Nav bērniem draudzīgs
Šī suņu šķirne varētu nebūt labākā izvēle ģimenei ar bērniem.
Aktivitāšu nepieciešamība
Punduršpiciem ir nepieciešama ikdienas pastaiga. Spēles, galvenokārt, aizvietos viņu fizisko aktivitāšu nepieciešamību. Suņi, kuriem nav iespēju doties ikdienas pastaigās, visticamāk, parādīs uzvedības problēmas.
Vidējas kopšanas procedūras
Regulāri jāuzmana, lai suņa kažoks būtu labā formā. Nepieciešama periodiska apkope un kažoka apgriešana.
Vidēji grūta apmācība
Pomerānijas špica inteliģence apmācību padara diezgan vieglu. Tos jau bērnībā ir jāmāca, ka pārāk daudz riet nav labi.